KONST / Litografier / Färglitografi 15652021
nr 1565 2021
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 34/360, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 36x56 cm, yttermått inklusive ram: 60x78 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 september 2023
kl 18:47:02
25/9 18:34:40
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm